Mancarimi

Boli de piele

Postata de DenisSunt cu 8 ani in urma.

Buna ziua, de cateva saptamani am niste mancarimi intre coapse si zona pelvis, pielea a capatat un aspect putin mai inchis la culoare si pare farte fina, nu e inflamata si nici rosie. Daca puteti sa ma ajutati va multumesc frumos

Raspunsuri (1)

Dutescu Maria Dermatolog

acum 8 ani

Aveti boala numita ERITRASMA .Este data deun microb care se dezvolta la caldura si umiditate.Se trateaza local cu betadina si solutia ERYFLUID si unguent cu tetraciclina .Se fierbe lenjeria.DR DUTESCU