mancarimi

Boli de piele

Postata de marga422 cu 10 ani in urma.

Miau aparut niste bubite rosii pe corp sipe picioare,la supbrat mananca ingrozitor despre

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul de familie. Poate fi o alergodermie pentru care puteti utiliza antihistaminice ( de ex aerius).

marga422

acum 10 ani

Multumesc frm,in special pe burta si in zona picioarelor ls 10cm b testicule

coco

acum 10 ani

Eu am o altfel de problema,am mancarimi dar nu le pot numi anale,pentru ca nu se afla in fund,ci intre anus si testicule. Ma mananca permanent si din cauza scarpinatului mi s-a iritat rau pielea si aproape ca mi-a dat sangele. Si eu si fratele meu suferim avem aceeasi problema,numai ca la el a aparut si alte locuri : la calcai,la genunchi si in ceafa. La calcai si in genunchi pielea creeaza ca o suprafata de coji de culoare alba si atunci cand se scarpina se irita foarte rau si aproape ca sangereaza. Ce putem face? momentan santem in italia la munca si nu putem contacta un doctor multumesc frumos

marga422

acum 10 ani

Buna ziua as dori si eu un sfat,fratelui meu iau aparut niste bubite rosii pe tot corpul,in special burta,subrat,picioare si maini,la 2 sapt dupa miau aparut si mie aceleasi bubite,dar miau iesit si pe penis si testicule,precizez ca ma mananca ingrozitor,si cand fac baie fierbinte se observa si mai multe ca si cum ar fi alergice la asa ceva,noi lucram in anglia,am fost la farmacie aici si mi so dat o crema numita canesten,dar nu are nici un efect