mancarimi piele-betadina?

Boli de piele

Postata de mihaela481116056 cu 12 ani in urma.

am luat 6 zile ovule ptr. o afectiune ginecologica .mancarimile sunt in general pe trunchi (brate spate sani gat fata(in apropierea gatului)si mai putin pe cap.imi dau o senzatie de arsura si seamana cu urticaria...nisti bubite mici ,rosii cre dispar dupa ceva timp iar in unele parti pielea devine grunjoaja si rosiatica de la scarpinare.multumesc din suflet ptr. raspunsuri.

Raspunsuri (1)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Ptr. inceput puteti sa luati un antialergic gen aerius 1cp/zi 5-7 zile si sa folositi local mixtura mentolata pentru prurit ,alternativ cu o crema emolienta .Opriti orice fel de tratament iar daca eruptia persista si/sau se agraveaza trebuie sa va vada un dermatolog.