Mancarimi in zona axilelor

Boli de piele

Postata de cielodellasera cu 10 ani in urma.

Buna ziua. De cateva luni simt niste mancarimi deranjante in zona axilelor. Nu am nici o iritatie, dar mancarimile persista.Aceste senzatii nu sunt permanente dar sunt stanjenitoare.Am cumparat tinctura de galbenele de la o farmacie naturista, dar pe ambalaj scrie ca este supliment alimentar. Pot folosi aceasta tinctura?Ce ar putea cauza aceste senzatii?Mentionez ca am folosit foarte multi ani o anunita marca de deodorant stick,dupa care am schimbat-o, fara un motiv anume.

Raspunsuri (2)

Mirna

acum 10 ani

Pai si mancarimile au aparut de cand folosesti alta marca de stick? Daca da, e posibil sa fii alergica la noul produs. Mai bine renunta la chimicalele astea si opteaza pentru cosmeticele bio care nu dau alergii sau alte probleme.

cielodellasera

acum 10 ani

Nu imi amintesc daca aceste mancarimi au aparut chiar in perioada in care am schimbat deodorantul dar e foarte posibil...Multumesc pentru sfat.