Mancarimi in special noaptea posibil urticarie

Boli de piele

Postata de iero cu 10 ani in urma.

Buna seara,
as dori sa-mi spuneti ce diagnostic as putea sa am. Am sa va spun acum simptomele. De vreo 2 saptamani sufar de urticarie cred, nu stiu exact. Ma apuca mancarimi pe spate si dimineata cand ma trezesc ma mananca foarte putin pe picioare(glezna) si pe maini(incheietura mainii). Tin sa mentionez ca acum, cateva zile am mancat icre de peste si dupa ~ 4 ore mi-au aparut niste bube pe maini, mai precis pe antebrat si in zona pieptului si abdomenului m-am inrosit..Aceste `bubite`(erau foarte mici, gen 1-2 mm) au durat cam 5-10 minute.
In prezent am inceput un tratament(de 4 zile am inceput sa i-au piriteze si noaptea numai am mancarimile).
Am inceput un regim:la pranz mananc morcovi+cartofi fierti, dupa amiaza mananc cateva felii de gem de prune(facut in casa) sau compot de visine(la fel, facut in casa) si seara cartofi fierti facuti piure si piept de pui facut pe gratar.
Imi puteti spune ce am?

Raspunsuri (1)

Deles

acum 8 ani

....Păi ce să ai....ai meniu de Athenee palace..ia baga niste varzica sa te cureti pe matze...