mancarimi de piele ?

Boli de piele

Postata de [email protected] cu 12 ani in urma.

Am si eu o intrebare de 2 -3 saptamani ma manca pielea intruna ...si am ceva bubite pe corp rosiatice ..ca o umflatura si noaptea ma trezesc sa ma scarpin ..tot timpu ma mananca chiar nu stiu ce poate sa fie .Nu stiu daca puteti sa-mi spuneti ce am,sau.....

Raspunsuri (4)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine ca leziunile sa fie obiectivate de medicul de familie, eventual de medicul dermatolog. se poate incerca un tratament antihistaminic.

[email protected]

acum 12 ani

cum se face tratamentul antihistaminic..

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

trebuie sa va consulte un medic dermatolog pt a vedea daca este vorba de un prurit acarian(provocat de un parazit contagios) sau de un prurit alergic daca ati mai avut in trecut diferite forme de alergie.

livyu15

acum 12 ani

si sora mea are niste bubite ca la rubeola dar o aparut doar pe pulpa picioarelor si putin mai in jos ce ar tre bui sa faca ?