mancarimi ale pielii, alergie?(tavegyl)

Boli de piele

Postata de sefut21 cu 12 ani in urma.

buna de cativa ani am o problema(roseata a pielii si mancarimi ).iau cate o pastila de tavegyl si totul e ok o sapt doua.prima data cand am fost la medic acum cativa ani doctorul mia zis ca am o alergie sa o tratez cu acest medicament doar ca nu m-am tinut de tratament si acum am ajuns ca la 2 saptamani sa iau o pastila sa-mi calmeze pielea.intrebarea mea este de ce boala sufar si cum se poate tratat definitiv?

Raspunsuri (3)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Actualmente ar trebui sa va vada un medic dermatolog sa reevalueze situatia si sa stabileasca un dg. pentru a primi un tratament mai eficient.

sefut21

acum 12 ani

inteleg asta dar va cer parera d-voastra intre timp ce o sa ma duc la doctor.momentan sunt in usa.doar va rog sa-mi dati niste detalii(parerea d-voaqstra)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

alergiile cutanate sunt de multiple tipuri si aveti nevoie in prealabil de investigatii facute la laboratorul de alergologie al unei clinici dermatologice universitare.