Mancarime?

Boli de piele

Postata de Utilizator11557166765 cu 5 ani in urma.

Buna...de ceva vreme sufar niste mancarimi in zona inghinala si in jurul scrotului , de asemenea la subrat , in ureche si mai nou in crestetul capului...de mentionat ca nu sunt continue ci la intervale regulate de timp...dupa actiunea mecanica de scarpinat raman niste bubite in zonele afectate si de asemenea o uscare a tegumentului si se formeaza o coaja , mai ales in cap si in urechi

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Dermatita/pruritul-mancarimea_8226

Marius

acum un an

Buna ziua cum ati rezolvat problema ?