Mancarime la baza penisului

Boli de piele

Postata de paul.o cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Am si eu o problema care persista de cateva luni.
La baza penisului si in jumatatea inferioara a penisului am o mancarime ce dispare pentru cateva zile dupa ce ma epilez, apoi apare din nou.
Pielea pare un pic mai lucioasa in zona respectiva si este mai sensibila decat de obicei, parand chiar un pic subtiata, adica se cunosc mai usor vasele de sange.
Am fost la medicul dermatolog, care mi-a spus ca nu se vede nimic, si mi-a prescris tratamentul cu Cutivate pentru 2 saptamani. Deja am peste o saptamana de tratament, dar nu este nici o schimbare.
Daca port lenjerie mai lejera, nu am probleme.
De asemenea, daca lucrez toata ziua, spre seara, pana sa fac dus, senzatia este mai persistenta.
As dori sa stiu ce problema ar putea fi.
Va multumesc.

Raspunsuri (1)

Utilizator11584024639

acum 4 ani

Salut, stiu ca a trecut foarte mult timp de la postarea acestei intrebari dar intampin aceiasi problema am fost la 2 dermatologi si nu am rezolvst nimic. Daca imi poti spune cum ai scapat de asta.Deja persista de 4 5 luni