lupus

Boli de piele Trombocitopenie autoimuna

Postata de Paul69 cu 15 ani in urma.

am lupus de 17 ani acu a recitiva f. urat cu erupti majore pe meini si piciore an acest moment fac tratament "homopatic"si am o antrebare e bun la boala mea

Raspunsuri (7)

Paul69

acum 15 ani

am lupus de 17 ani acu a recitiva f. urat cu erupti majore pe meini si piciore an acest moment fac tratament "homopatic"si am o antrebare e bun la boala mea

Mirela16969595

acum 15 ani

tratamentul pe care il urmezi ti-a fost sigur recomandat de un medic cu competenta in homeopatie.eu cred ca merita sa ai incredere. o insanatosire cat mai grabnica nu-ti poate garanta decat Dumnezeu. daca medicul ti-a recomandat acest tratament inseamna ca a avut rezultate la alti pacienti cu aceeasi afectiune. daca nu ar fi fost cunoscator al patologiei tale si deplin responsabil nu ti-ar fi recomandat nimic. daca s-ar fi gandit la insucces nu s-ar mai fi apucat de medicina. sfatul meu este sa ai incredere in medic si nadejde in puterea binefacatoare a credintei si a rugaciunii. sigur vei avea parte de cel putin o ameliorare a simptomelor. inca ceva, tratamentele homeopate actioneaza mai lent, dar sigur, deci daca nu apar instantaneu rezultate pozitive nu inseamna ca nu are efect, ci doar ca ii trebuie timp sa lucreze. poti darama un zid in zece secunde, dar cat timp iti trebuie sa il reconstruiesti la loc? deci rabdare, incredere si nadejde!

xxx1103270

acum 15 ani

Eu am incercat un tratament homeopat fetitei mele care sufera de dermatomiozita boala din aceeasi grupa cu lupus,dar i-a facut mult rau.Este foarte important in acest tip de boala sa nu stimulati sistemul imunitar.In cazul nostru asa s-a intamplat si boala a evoluat.

acum 15 ani

of

acum 15 ani

foarte urata boala

Paul69

acum 15 ani

buna aniela ai cunpostinta de lupus vad ca stii cate ceva despre ea de zici ca e urata boala si asa si este te pup

mioara

acum 10 ani

si eu de sase ani am descoperit ca sufar de les dar in ultimi doi ani isi arata coltii am facut erupii cutanate pe fata maini piept deci e o boala cu multe fete.