Leziune hepatica

Boli de piele

Postata de MiaMihaela1 cu 11 ani in urma.

De cand eram mica stiu ca am avut probleme cu aparitia herpsului labial si nici acum nu am scapat de aceast virus, insa de aceasta data situatia s-a inrautatit. In nu mai putin de o luna mi-au aparut in jur de 4,5 herpesuri, lucru foarte deranjant. Care credeti ca sunt cauzele si ce imi recomandati? Am incercat cu crema si nu prea am avut rezultate Multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Infectia cu v. herpetic persista in corp toata viata si produce acutizari cind scade imunitatea; in eruptie trebuie sa luati aciclovir pe gura, 1 gram/zi 5-7 zile, dar avind in vedere ca aveti eruptii frecvente trebuie sa consultati medicul dermatolog.