keratoza pilara

Boli de piele Keratoza pilara

Postata de Ghita cu 15 ani in urma.

am o keratoza pilara pe gambe asociata cu o dermatita atopica la nivelul fetei si al gatului. intrebarea mea este ce medicament sau ce crema ar tb sa folosesc pt keratoza. cremele date de dermatolog nu au avut efect, am citit ca in cazul keratozei se folosesc keratolitice, cu uree si acid salicilic si vitamina a. puteti sa imi dati un exemplu de un astfel de crema sau medicament care sa contina aceste ingrediente? sau macar o reteta pe care sa o prepar la farmacie.
va multumesc

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Incerca sa te speli cu apa si tarate si apoi sa te ungi cu p***anolon N sau Ultralan?
Stiu ca nu va fi usor dar poate te va ajuta. Multa sanatate si succes.

tantzie

acum 10 ani

i\\Iti trebuie o crema care combina acidul lactic cu vitamina A.