iritatii pe picior in zona intima

Boli de piele

Postata de no.name cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
De aproximativ 7-8 zile am observat aparitia unor iritatii asemanatoare herpesului pe piciorul drept in zona intima,seamana cu niste basicute si au un lichid transparent in ele, acestea au aparut in urma indepartarii parului pubian cu masina de tuns, aceste iritatii ustura si simt intepaturi as vrea sa atasez si poze dar nu stiu cum, daca stie cineva sa imi zica si mie.

Raspunsuri (1)

no.name

acum 10 ani

MULTUMESC pentru raspunsul ''''primit''''. intre timp am fost la dermatologie si am aflat ca am Zona Zoster ( pentru cei care aveti aceleasi simptome gasiti mai multe detalii pe internet despre Zona Zoster) Mi s-a prescris tratament pentru o saptamana , Aciclovir capsule (400 mg) 1capsula la 4 ore (8,12,16,20,00, si apoi sarim peste cea de la ora 04, si repetam in fiecare zi. Aciclovir crema, de administrat un strat subtire pe acele eruptii, de administrat in acelasi interval de ore ca si capsulele.si avant imunitatea foarte scazuta mi s-a mai recomandat Cetebe C immunity plus. Acum astept rezultate si apoi o sa va tin la curent.