Iritatie zona inghinala

Boli de piele

Postata de vladutz95 cu 9 ani in urma.

Buna ziua . Am 19 ani si de 1 luna si o saptamana ma bat cu o iritatie . Totul a inceput intr-o zi in care am mers foarte mult prin caldura si cred ca m-am oparit in zona inghinala ... Intre testicule si picior . De atunci am incercat creme/unguienturi precum : cutaden , neopreol , advantan ; iar in prezent , de 1 zi folosesc baneocin . La inceput mi sa parut foarte bun unguientul advanta , aproape ca imi trecuse , dar iritatia a aparut iarasi . Banuiesc ca este o ciuperca. Iritatia consta intr-o roseata , pielea este umeda , putin albicioasa exact la incheietura . Pe picior si pe testicule sunt rosu , iar pielea nu este neteda , este putin crestata(prezinta mici denivelari)ca si cum ar fi putin umflat . Ce imi mai Propuneti sa utilizez ? imi este rusine sa ma duc la dermato . nici nu stiu ce ar trebui sa imi faca .Va multumesc . Daca am voie , voi posta si o poza pentru a se vedea clar iritatia.

Raspunsuri (4)

claudiu

acum 9 ani

http://www.cmpanduri.ro/dermatologie/

vladutz95

acum 9 ani

astept un raspuns de la ei . Dar nu ma bazez pe el .. nu cred ca va veni . Nu mi-a aparut nimic ca as fi uploadat cu succes imaginea.

manuel

acum 9 ani

Am chestia asta de vre-o 15 ani, nu exista tratament care sa te scape definitiv, chestiile astea dispar si la scurt timp apar din nou.

Ionut

acum 10 luni

Incrarca mibazon, este foarte bun, desi se ia numai de la farmacia veterinara, te scapa si de iritatii si se poate aplica si pe rani deschise