Iritatie si mancarime anala

Boli de piele

Postata de DANDETOATE cu 9 ani in urma.

Buna ziua, in urma cu ceva timp am suferit o interventie chirurgicala in jurul anusului, mai precis am fost operat de o fistula perianala, operatia a fost o reusita, dar am ramas cu o boala de piele ceva , in jurul anusului am o mancarime insuportabila uneori si ma irit foarte tare intre fese, pielea se crapa in jurul anusului si in vecinatatea acestuia. Am fost la dermatolog si mi-a spus ca e posibl sa am psoriazis si mi-a dat un tratament care nu mi-a facut mai nimic! Clar este ceva luat din spital in urma interventiei chirurgicale si vad ca rabufneste cam odata pe luna, adica devine cronica (manacarimi, arsuri,usturimi, iritatie,crapaturi ale pielii) dupa lungi chinuri se vindeca partial si iar rabufneste...Am folosit fle si fel de creme,naturiste sau date de medic dar tot in zadar! Ce as putea sa am, ca vad ca doctorii o tot dau in bara cu diagnosticarea corecta!

Raspunsuri (1)

Sonda geta

acum o saptamana

Am avut o interventie chirugicala i de hemoroizi. n februarie. Acum mia aparut o umfatura care ma manca si dupa a inceput sa si usture. Am cateodata senzatia ca se crapa pielea. Ar putea aparea din nou hemoroizi? Va rog din suflet sa imi raspundeti . Multumesc