Iritatie pe piele

Boli de piele

Postata de Criuuu964 cu 11 ani in urma.

Buna ziua . Acum 3 luni dupa aplicarea unei cantitati superficiale de spirt pe tample ( o stergere la cosmetica ) mi-a aparut o iritatie , ma ustura foarte tare atunci si nu suportam sa aplic nimic pe piele in acea zona . In prezent arata ca niste cosuri foarte mici de culoarea pielii si foarte dese . Ce poate fi , si cu ce as putea sa tratez ? Am folosit tratament pentru cosuri si ceai de galbenele cu aspirina netamponata dar fara efect .

Raspunsuri (3)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

SPIRTUL NU POATE FI O CAUZA. DACA A APARUT PE AMBELE TAMPLE SI AVETI USTURIMI INSEAMNA CA ALTA E CAUZA. INCERCATI UN TRATAMENT CU CREMA NIZORAL LA 12 ORE SI COMUNICATI-MI REZULTATUL

innocenta

acum 11 ani

m.a usturat acum 3 luni si dupa ce m.am dat cu musetel se decojeste/descumeaza pielea

innocenta

acum 11 ani

iar in urma cu 8 ore simteam brobonelele si acum e 80% mat