iritatie in zona inghinala

Boli de piele

Postata de oliviang cu 14 ani in urma.

Buna ziua.

Am si eu o problema in zona inghinala. Acum ceva timp mi-a aparut in zona inghinala o iritatie a pieli de culoare rosiatica. Nu am intretinut relatii sexuale decat cu sotia mea. Se manifesta prin mancarimi care sunt periodice. Zona iritata are o temperatura mai ridica decat celelalte zone ale corpului. Imi puteti da un sfat va rog, ce poate fi? Nu reusesc sa ajung la un medic dermatolog din cauza programului foarte incarcat. Va multumesc si astept un raspuns.

Raspunsuri (8)

elena

acum 14 ani

Exista in farmacii un sampon/solutie numit Nizoral, care este bun pt probleme ale pielii. COSTA CAM 35 LEI. Nu are contraindicatii. Oricum trebuie sa mergi la medic, sa vezi cauza. Sanatate!!!

paula

acum 14 ani

si sotul meu a avut asa ceva acum 26 de ani , trebuie mers neaparat la medic , a facut tratament - pastile , dezinfectie cu tinctura de iod + unguent , dar nu mai tin minte ce si oricum au mai aparut noi medicamente pana acum , lui i-a spus ca aluat o ciuperca de la strand

oliviang

acum 14 ani

Va multumesc pentru rapsunsuri. O sa merg la medic cel mai sigur.

florentina

acum 14 ani

ceea ce deduc eu din ce spuneti dvs. este un herpes. a avut sotul meu si dupa 3 ani am facut si eu. merge foarte bine sprayul oximed care se aplica lacal 7 zile si pastilele aciclovir. vindecati-va pt ca riscati sa ia si sotia si e f dureros. sanatate

valentina

acum 14 ani

mia aparut o pata in zona inghinala si se vede urat ,de aceea evit sa ma duc la plaja.ce anume trebuie sa fac sami treaca.e de culoare maronie

marieana

acum 13 ani

Buna ziua tuturor,am si eu o problema,in urma oricarei epilari cu orice,in zona inghinala imi ramin iritatii si-mi cresc fire pe sub piele ce duc la mici infectii,si mai urit e ca imi raman si semne care sunt destul de jenante.Daca cineva are un raspuns sa-mi dea sau chiar si sfaturi utile,le astept cu mare drag.Va multumesc din suflet.

walter

acum 13 ani

Am o iritatie rosiatica in zona din jurul testiculelor, ca o pata mai mare cu pete mai mici, 2 - 3 mm, in jur. Dureaza de mult timp, dar sunt scurte perioade cand dispare, mai ales dupa ce stau mai mult la soare, devine uscata, apoi dispare cateva zile. Va multumesc anticipat pentru sfaturi.

florin10

acum 10 ani

Buna ziua domnule doctor. Mi-au aparut niste pete maronii in zona inghinala (pe piciorul drept 2-3, pe cel stang 2-3). Sunt mici, nu ma mananca, absolut nimic. Nu e pielea uscata acolo, doar ca au un aspect urat.