iritatie in jurul anusului

Boli de piele

Postata de ady82 cu 12 ani in urma.

De 3 ani nu gasesc rezolvare la o problema de sanatate mai exact la inceput simteam cand stateam pe scaun o senzatie de disconfort iritatie mancarimi am fost diagnosticat cu boala hemoroidala am urmat tratament situatia se agrava alt specialist alt diagnostic fisura anala de care m-am si operat nici un rezultat din rau in mai rau alt specialist alt diagnostic ruptura de sfincter extern iar operat fara nici un rezultat ba chiar mai rau iritatia persista si este mai tot timpul prezenta mentionez ca nu mai am mancarimi ci simt in jurul anusului iritatie si arsura nu besici nu bubite nu pete uneori se inroseste . Sa fie vorba de ceva dermatologic? Am facut si un RMN si nimic. Va multumesc

Raspunsuri (2)

jony

acum 9 ani

Salut vad ca ai publicat de acum 3 ani aceasta intrebare,care e situatia ta acum ai descoperit problema,intreb pentru ca in aceiasi situatie sunt si eu bine fara operatii si ce ai patit tu dor iritatie in jurul anusului si senzatie de arsura cind am scaun si singe dupa ce fac,nu stiu de la ce ar fi colon iritabil din cauza ca stau si nu fac mai nimic ,astept sa imi spui daca tiai revenit si cum ai facut asta

DAN.M

acum un an

IN ACEIASI SITUATIE SUNT SI EU.UN REMEDIU?