Iritatie dupa epilarea cu ceara fierbinte in zona intima

Boli de piele

Postata de membru245174 cu 10 ani in urma.

Buna seara! as vrea sa stiu daca exista vreun unguent bun pentru zona intima dupa o iritatie in zona intima, precizez ca am o iritatie intre labiile mici si cele mari, cosmeticiana a scapat niste ceara fierbinte mai peste tot. Va multumesc!

Raspunsuri (2)

maria

acum 10 ani

Ciudat, ai stat dezbracata la cosmeticiana sau te-ai depilat singura??? Oricum, cred ca este cazul sa te vada un medic dermatolog(daca arsura este in profunzime, dat fiind pielea sensibila din aceasta zona). Sfaturile babesti nu le-as incerca in zona intima!!! Ai grija de tine!

alexandra

acum 10 ani

Incearca cu aloe daca ai in casa. Rupe o frunza si unge-te in locul respectiv cu sucul ei. Sau unguent cu galbenele de la Favisan. Nu o sa-ti treaca imediat, trebuie sa ai rabdare. Eu am scapat de o iritatie in zona intima cu ulei de masline. E f. bun. Incearca mai multe remedii si vezi cu care-ti merge.