Iritatie a preputului

Boli de piele

Postata de A.Dionisie cu 13 ani in urma.

Iritatie rosiatica , usor usturatoare la preput, in stare latenta a penisului , la decapotare se fac vizibile micile vinisoare ale preputului , una din vinisoare cu aspect de varice , de culoare rosu albastrui , si o aura iritata de jur imprejurul glandului . Spalarea cu sapun , si ungerea cu Fluocinolon , face sa dispara si iritatia si usturimea , dar dupa cateva zile , in lipsa igienei zilnice , apare din nou, Ultimii stropi de urina care raman dupa urinare , si chilotii stramti , pe timpul zilei , sa fie una din cauze?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Mai degraba o ciuperca sau o alta afectiune. Consultati un dermatolog cat mai curand impreuna cu partenera si nu faceti sex neprotekat.

Cristian

acum 12 ani

Buna ziua. Sunt barbat in varsta de 26 de ani si in urma cu 3 luni mi-au aparut pete rosii in zona preputului care ma mananca(ustura putin). Ele dispar dupa 2-3 zile dar la cateva zile apar din nou. In timpul actului sexual simt o usoara sensibilitate a pielii. Am o viata sexuala regulata, normala. Am incercat sa tratez cu crema de galbenele, dupa care ma simteam mult mai bine. Precizez ca sunt plecat din tara si ac***a in casa aceasta crema, stiind ca este anti-iritanta si anti-inflamatoare, am folosit-o cu incredere dar, aceasta doar imi amelioreaza durerea si nu dispar definitiv.
Aceste mici pete sunt si putin umflate.
As dorii un sfat sau un tratament naturist daca e posibil. Va multumes

Nicu

acum 8 ani

ma poate ajuta cineva......capul penisului si in juru lui este rosu si iritat + ca am mici mancarimi.....ce poate fi?

Mihai

acum 10 luni

Salut mai ai problema cu umflatura cu ce te-ai tratat