INFECTII ALE OCHIULUI

Boli de piele

Postata de VLADIX cu 14 ani in urma.

copilul meu in varsta de 11 ani face foarte des forme mai usoare sau mai grele de ulcior la ochi,atat pe pleoapa superioara cat si pe cea inferioara.
pe pleoapa superioara sunt mai mari,se unfla tare tot ochiul,iar pe pleoapa inferioara face forme mai usoare.
acestea apar cam la 1 luna.
face din cand in cand si herpes la gura si de 1-2 ori pe an si furunculi.
nu stiu ce sa mai fac.
va rog sa ma ajutati cu un sfat,unde trebuie sa merg.cu multumiri,vladix

Raspunsuri (1)

Maria C

acum 14 ani

Mergeti cu baietelul la medicul oftalmolog, doar el il va putea face pe copil bine. Dupa un examen medical va stii ce fel de tratament trebuie sa-i administreze pentru a scapa de acest chin. Leacurile babesti s-ar parea ca nu mai ajuta in astfel de situatii si de aceea va recomand sa mergeti cat mai repede la medicul oftalmolog. Sanatate multa!