herpesul bucal (buze)

Boli de piele

Postata de gogoasaTm cu 13 ani in urma.

buna ziua ,am herpes bucal (buze)cum pot scapa de el ce ami recomandati ,va multumesc

Raspunsuri (13)

elena

acum 13 ani

Pt herpes este eficient unguentul numit Aciclovir, costa 5 lei. La fel de eficient este un unguent numit Neopreol. Eu am folosit mai mult al doilea unguent.Succes.

gogoasaTm

acum 13 ani

multumesc elena si la multi ani:)

Adrienne

acum 13 ani

Ai grija sa nu te saruti cu prietenul si sa ai tacamuri, cana, prosop,etc..........personale.

Iuli

acum 13 ani

Sau Zovirax.

Bacu Crina

acum 13 ani

Poti folosi si pastile si unguent pentru a grabi vindecarea.

mikmok

acum 13 ani

Mergi la farmacie si cumpara acyclovin, pastile si unguent, opreste multiplicarea virusului, nu are efecte toxice si nici contraindicatii. Daca nu gasesti, poti cumpara Herpes-stop sau Zovirax.

roxi

acum 13 ani

stiti cu ce trece ? sa nu va mai p***ati ca orbii !

nimeni

acum 13 ani

draga roxi, cand o sa ai herpes aminteste-ti ce ai spus aici;)

gogoasaTm

acum 13 ani

multumesc ,pt ajutor draga nimeni...eu am preferat sa nu ai raspund ........

fangtasia

acum 13 ani

pt herpes sunt plasturi la farmacie care costa 2 sau 2,5 lei sunt eficienti.si ti trece repede

maria

acum 13 ani

cele mai bune unguente sunt aciclovir in tub mic si zovirax

bombonik

acum 13 ani

iti va trece cu pasta de dinti

Biutsa

acum 10 ani

Aciclovir e cel mai bun..pt vindecarea herpesului :)