herpes

Boli de piele

Postata de ovidw cu 11 ani in urma.

buna ziua ..mi-a aparut un herpes sau niste basici cu lichid incolor ...pe buza superioara mentionez ca numa ce ma barbierisem si am insistat in zona aceea..am observat o basica si in interiorul guri....(mentionez ca in ultima vreme mi-au aparut un punct rosu pe obraz in interior.. SI UN ABCES LA gingie ma gandeam ca poate sa aiba legatura! Alte simtome sunt:dureri genitale ,si secretie branzoasa a penisului!Am fost la diferiti medici dar nu si la un dermatolog!Imi puteti spune ce poate fi!(mi-am inceput viatza sexuala dar sigur nu am bts!

Raspunsuri (2)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

dupa descrierea dvs. pare sa fie o boala dermatologica numita boala Reiter sau un sinonim al ei numit Sindromul Uretro-Conjunctivo-Sinovial; tratamentul este bine sa vi-l dea un medic dermatolog trimis de medicul de familie, deoarece eu am aviz de libera practica pe anul 2012; mentionez ca secretia uretrala si conjunctivala sunt sterile, fara niciun microorganism la examen.

ovidw

acum 11 ani

multumesc domnule doctor!o sa merg si la dermatolog ,m-am cap speriat ..mai ales cu durerile in zona genitala.