Ganglioni nervosi sub piele pe maini, picioare?

Boli de piele

Postata de sorinell cu 14 ani in urma.

Salutare, de ce va timp mi-au aparut niste umflaturi sub piele pe mana stanga, pe coapse si chiar pe abdomen; is tari parca, nu dor decat daca ii strang sau apas; am fost pe la medic si nu prea o stiut ce sa-mi zica; o doctorita mi-a zis ca nu ma ce face ca o sa-mi apara toata viata si numai prin operatie ii pot elimina dar ori cu cicatrici ori cu umflaturi din alea vizibile pe maini si picioare tot aia e; A zis k is pe traiectul nervilor si o sa-mi mai apara si nu o sa-mi afecteze organele dar sincer ma cam tem .Daca ma puteti ajuta cu vreun sfat multumesc mult.

Raspunsuri (12)

stefan

acum 13 ani

eu cred ca ai o infectie ceva. consulta alt medic. sau ai mai intrebat?

stefan

acum 13 ani

cat de mari sunt acele umflaturi?

Ciprian

acum 12 ani

Exact asa am si eu, pe coapsa stranga mai multe pe cea dreapta unu, si pe abdomen.. nu stiu nici eu ce sa fac.. nu am fost la medic daca cineva a avut sau a gasit un remediu lasati un msg va rog.

tocila robert emanuel

acum 12 ani

da geo am si eu deastea am fost in spania si mia zis un arab ca nu sunt periculoase. scoatele pe alea mai mari ca alea te deranjeaza la gagici si in special la incheieturi.

neta

acum 11 ani

imi transpira picioarele macarime pama la glesna imi sunt recii pe maini mia aparut numai pe palme niste pete maronii imi transpira palmele varog ajutatima dan

ina

acum 10 ani

galmele astea pot aparea si in urma slabirii , sunt urme graoase ramase in tesuturi daca la suprafata pielii nu se vede nimic , doar se simte.

Alex

acum 10 ani

Salut!
Am intampinat si eu cam aceeasi problema.Initial am avut un nodul mic pe antebratul drept care din cate vad nu s-a marit (inca).Apoi au inceput sa mai apare, am unul pe mana dreapta, pe spate , pe pulpa dreapta si mai nou unul pe sold... Ati fost careva la doctor sititi vre-un remediu?O sa condulst saptamana ce vine un dermatolog dar pana atunci poate ma ajutati voi !Va multumesc!

Geo

acum 10 ani

2 pe mana stanga, 3 pe dreapta, 1 pe spate, din cei 5 de pe maini 4 sunt pe brate si unu pe triceps, nu stiu ce de dar zona respectiva e mai predispusa la mine, nu stiu daca are legatura cu sangele (zona in care venele sunt aproape de piele). O farmacista s-a interesat odata si mi-a spus ca e tesut mort adunat in puncte, poate o pielita subtire de pe muschi sau doar s-a creat asa dar e inofensiv, se poate opera simplu si nu lasa cicatrici mari cum spun altii. Dupa aprecierea mea cel mai mic e cam de 0,3 cm2 iar cel mai mare 1cm poate 1.2, daca apas,strang e senzatie ciudata daca strang mai tare e putina durere dar asa la simpla atingere nu simt nimic neobinuit.

lasta

acum 10 ani

Am si eu o problema asemanatoare si eram curios daca ati avut probleme cu stresul inaintea aparitiei lor.

MembruMobileApp1487227194

acum 6 ani

Buna,imi poti spune si mie cum ai rezolvat cu lupoamele?

pina

acum 9 ani

Buna,..pe bratul stang in sus catre umar, banui a fi de la o lovitura mai puternica,insa in ultimul timp ma dor bratele si incheieturile, ca niste radieri a nervilor,exista vreo nevroza sau ceva care sa provoace asfel de probleme ? Multumesc.

MembruMobileApp1487227194

acum 6 ani

Buna cum ai rezolvat cu lipoamele?