Galme dureroase

Boli de piele

Postata de ylos cu 13 ani in urma.

Mamei mele i-au aparut niste blande f mari dureroase in diferiet zone ale corpului.Arata ca niste galme sub piele-rosii si foarte dureroase!
Are cam 7-8 astfel de galme.Inca nu a mers la doctor in ideea ca este o simpla reactie la ceva alimentar/cosmetic desi mie mi se pare ingrijorator.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Ar putea fi o infectie cu un stafilococ. Consultati un medic dermatolog cat de repede.

nadia

acum 13 ani

am si eu niste galme sub piele 2 la o mana una la cealalta mana una la cap care nu ma dor dar mai am una la coaste si ma doare ,,,,,,,,,oare ar trebui sa ma sperii ?le am de vreo 3,4 ani