Gâlmă pe sub piele și dureri de mână

Boli de piele

Postata de alexandra.90 cu 8 ani in urma.

Bună ziua. Mi-a ieșit de curând o gâlmă pe partea inferioară a brațului drept, cu trei degete mai jos de încheietură. O am de aproximativ 5 zile. Este pe SUB piele și doare. La început se simțea doar dacă atingeai zona, ca o bucată de piatră. Repet, gâlma nu este crescută PE piele, ci pe dedesubt, ceea ce mi se pare oarecum ciudat. În ultimele două zile a început să se umfle iar acum este vizibilă umflătura dacă te uiți atent. Pare ca și cum ar fi ceva pe dinăuntru. Acum au început să mă doară degetele și încheietura mâinii și simt că își pierde flexibilitatea.
Ce poate să fie? Oare este de la efort? (am scris 4 ore încontinuu, aproape fără pauză, cu o zi înainte să apară gâlma.) Iau si tratament pentru ulcer. O fi vreo reacție alergică la medicamente?

Raspunsuri (1)

alexandra.90

acum 8 ani

Vă rog, poate răspunde cineva?!