Furunculul - aspecte generale

Boli de piele

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Am fost la doctor si mi-a prescris antibiotic, am alergie la antibiotice ce imi recomandati?

Raspunsuri (3)

ina6101601

acum 15 ani

Va puteti suplimenta organismul cu un tratament naturist.
Sucul este 100% natural fabricat dintr-un fruct gasit in TAHITI, acest fruct este bogat in proxeronina care ajuta la refacerea celulelor bolnave din organism. Este un supliment nutritiv si se poate consuma impreuna cu alte medicamente, neac***a efecte secundare. Pentru detalii ma puteti contacta si la adresa de e-mail : [email protected] unde va pot trimite si carticica produsului.
Va doresc multa sanatate!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

de mult timp dintr-o data mi-a aparut la 18 ani fara carii la incisivii din fata la 31 o punga cu puroi,am facut drenaj,s-a extins la toti incisivii trptat dupa ce am facut 4 operatii si a rezecat din pulpa.mi-am pus dinti jos dar aproape ca nu mai am gingii acolo unde mi-a fost dintii,acum la caninul sanatos si imbracat apare la fel punga cu puroi si se rod dintii,nu stiu ce sa mai fac.cand ma spal pe dinti mai sangerez.ce as putea face,cum pot repara sau sa nu mai scada gingia?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

aseara, la dus, am descoperit o mica umflatura -cam cat o aluna- in zona inghnala. nu i-am dat prea multa atentie, crezand ca e un granulom de grasime. azi dimineata insa, acel granulom s-a marit la dimensiunea unei nuci. am zis ca dupa serviciu, merg la farmacie sa iau ceva. dar, in timpul zilei s-a marit pana la dimensiuunea unei lamai, instalandu-se o durere cumplita in combinatie cu o usturime insuportabila, zona fiind fierbinte .
dupa o spalatura cu sapun cu ph neutru, am aplicat un strat consistent de ihtiol , am pansat cu pansament steril si am inceput sa iau la sfatul medicului de familie AUGUMENTIN, la 8 ore.

daca cineva a avut asa ceva, va rog sa ma contactati cu sfaturi sau indicatii deoarece mi-e teama sa nu ajung la chirurgie .

cu multumiri,
Maura Raicu