Furuncul in zona funcului

Boli de piele

Postata de DragosCristian cu 10 ani in urma.

Buna ziua in primul rand,
De vreo 2 saptamani mi-a iesit un furuncul, mai pe romaneste si scuzati-mi expresia,langa gaura funfului. Ca sa nu ajung la doctor, mie fiindu-mi frica de ceea ce ar zice, si anume sa ma taie, am incercat sa il tratez "babeste". Am incercat cu frunze de patlagina si nu am observat un rezultat imediat, asa ca am mai incercat. Am reusit sa rezist pana cand a copt si s-a strans tot puroiul de a facut acel cap. Ia spus cineva mamei ca a avut ceva in genul, si l-a "fortat" sa sparga el singur mai repede, cu drojdie. A facut un fel de placintica din drojdie, am pus-o pe un pansament si am pus pe acel furuncul. De seara pana dimineata el a spart, m-am trezit normal, fara nicio durere, inainte nici nu puteam sa stau intr-un fel ca sa pot dormi, M-am dus la baie, am curatat locul si am incerca sa scot acea "inima", dar doare mult prea tare si nu rezist... Ce imi indicati sa fac in acest caz, ca sa nu ma doara sa o pot scoate ca sa nu faca dinou si sa colecteze . Multumesc anticipat, asteptun raspun cat mai repede .

Raspunsuri (3)

anca

acum 10 ani

mergeti la medic pt ca zona e plina de nervi si e foarte dureroasa
sa nu va fie rusine pt ca medicii in mod normal au vazut lucruri si mai grave
,,,,un fund in plus sau in minus nu prea conteaza,,,multa sanatate

DragosCristian

acum 10 ani

Multumesc mult pentru sfat, cred ca asa am sa fac, la mine nu conteaza ca se uita medicul la fundu meu :)) ci ca trebuie sa ma taie, nu am facut in viata mea vreo operatie si poate de aia

Anda

acum 10 ani

poti merge la un doctor barbat...dr Kaleshi la piata 1MAI, la ins Paulescu, il gasesti de la 9 la 14