frumusetea pielii

Boli de piele

Postata de maditza90 cu 13 ani in urma.

va rog din suflet sa-mi spuneti cum scap de acnee si de cicatricele facute de aceasta...pot sa spun ca am incercat orice si din comert ,acum de 1 an am mers numai pe naturiste creme, uleiuri ,capsule si tot ce se poate dar tot nu reusesc sa scap de cosuri si cicatrice..va rog ajutati-ma. Multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

buna seara,

pentru a scapa de acnee, din pacate trebuie sa consultati un medic dermatolog, deoarece, sunt mai multe forme, la fel cum sunt si mai multe tipuri de tratament, dintre care, unele medicamente pot avea reactii adverse importante, drept urmare un tratament nu poate fi prescris pe internet. de exemplu puteti citi prospectul medicamentului Roaccutane, un medicament foarte bun, dar care are si reactii adverse, dar si contraindicatii (in functie de starea de sanatate, de prezenta unei eventuale sarcini, etc)
daca sunteti din Bucuresti, va recomand cu caldura sectia de dermatologie II din cadrul spitalului Colentina.

va urez o seara buna