fragilitate vasculara

Boli de piele

Postata de cryss1112 cu 12 ani in urma.

buna ziua.de cativa ani mi-au aparut cateva firisoare de sange pe picioare,iar acum sunt mai multe.din ce m-am documentat este ceva genetic,pt ca si mama mea,doar ca la ea s-au format deja varice.as dorii sa stiu cu ce pot ameliora sau trata.

Raspunsuri (6)

eva40

acum 12 ani

nu este genetic doar ereditar...alimentatia este "ereditara"
daca-mi dai un e-mail iti trimit ce sa iei si o sa fie bine

cryss1112

acum 12 ani

[email protected] frumos

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Venectaziile de la nivelul membrelor, in functie de marimea lor pot fi sclerozate prin injectii cu anumite substante sau pot fi rezolvate cu laser vascular.

cryss1112

acum 12 ani

se poate sa imi spuneti mai multe detalii?ce fel se substante si metoda prin laser cam cat ar costa?pot sa spun ca nu sunt mari,nu ma deranjeaza fizic,doar ca sunt foarte inestetice

cryss1112

acum 12 ani

as dorii si eu si alte pareri sau o rezolvare concreta la problema mea.multumesc frumos

florentina ramona1

acum 4 ani

Buna ziua, ati rezolvat aceasta problema si daca da, cum ?

Multumesc anticipat