Fata Galbena

Boli de piele

Postata de Cristiy cu 11 ani in urma.

Buna ziua, am fata galbena doar atat. Maini , picioare etc sunt normale la culoare , si in poze sunt galben la fata , chiar si parintii imi spun ca sunt cam galben la fata , oare de ce ? nu am nici o problema , analize nu am facut dar ma simt perfect sanatos nu m-a durut nimic in decursul anilor sa fii zis ca am hepatita sau altceva... , am 17ani . Ce pot face sa imi recapat putina roseata la fata .
Daca am gresit categoria va rog sa ma scuzati .

Raspunsuri (6)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Pentru inceput, adresati-va medicului de familie pentru a efectua un buletin de analize ( hemoleucograma, transaminaze, etc). Poate fi o anemie, afectare hepatica, etc.

gabriela

acum 11 ani

cumva mananci multi morcovi?

Utilizator21566326339

acum 4 ani

Mama mea este galbena la fata ce sa faca

cristina

acum 11 ani

Mergi la medicul de familie si cere indrumare. Acesta va sti cu siguranta unde sa te trimita sau daca e doar necesar sa-ti faci niste analize de rutina. Mama, tata si prietenii isi pot da cu parerea dar asta nu inseamna ca te vor vindeca pentru ca nu sunt medici.

Naturopata Madrid

acum 11 ani

buna Cristiy, ceea ce ti se intampla poate sa fie o afectiune hepatica sau anemie... mergi si fa un control si fati un calendar cu ceea ce mananci de obicei si cata apa bei zilnic... ar trebui sa ai grija la ce mananci, sa mananci mai sanatos si sa faci o cura de dezintoxicare a ficatului, care sigur iti va ameliora afectiunea.

Daca vrei sa intri in posesia curei de dezintoxicare, scriemi pe ADRESA: [email protected].

Insanatosire grabnica

marius

acum 9 ani

aceeasi problema am si eu numai ca la mine au iesit analizele ok deci iam explicat medicului ca cateodata fac efort merg pe jos nu mananc bine ca nu prea am ce sa mananc dar medicul mi-a dat un sfat nu merge pe jos mult mai ales primavara si vara odihnestete mult bea apa mai des mananca alimente mai bune si mananca sanatos si va fi bine