excrescente

Boli de piele

Postata de gigi18 cu 11 ani in urma.

buna ziua si multumesc anticipat celor care imi vor raspunde. baiatului meu de 25 de ani i-au aparut in zona umarului rar pe maini niste excrescente de culoarea pielii , mici ca niste negi. ce ma sfatuiti sa fac. ma tem sa nu fie vreo legatura intre ei si o boala sexuala, sa infectie pe care a avut-o . va rog sa ma sfatuiti unde sa-l indrum sa mearga la dermatologie sau boli infectioase.
multumesc.

Raspunsuri (3)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Dermatolgie

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

mergeti la un medic dermatolog care sa consulte asa zisele excrescernte si daca e necesar sa va faca investigatii de laborator;e important de stiut daca leziunile sunt simetrice sau nu si daca se palpeaza ganglioni limfatici in zonele corespunzatoare lor

[email protected]

acum 10 ani

excrescenta pe pielea capului de consistenta si apectul unei mure de culoare rozie unde sa ma adresez