Excizie alunite

Boli de piele

Postata de MariaDiana cu 11 ani in urma.

Buna seara! Imi poate recomanda cineva un medic bun in Bucuresti pentru excizia a 2 alunite? SI daca se poate, si costurile(incluzand examenul patologic). Multumesc mult!

Raspunsuri (3)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

inlaturarea unor tumori de piele poate sa o decida numai si numai un medic de specialitate dermatologica in urma unui consult direct, deoarece modul de inlaturare depinde de tipul tumorii si eventuale investigatii paraclinice facute in prealabil; modul de inlaturare poate fi: excizie cu margine standard de siguranta, laser, electrocauterizare sau radioterapie locala.

MariaDiana

acum 11 ani

Multumesc mult! Medicul dermatolog mi-a spus doar sa merg la Bucuresti sa imi scot niste alunite chirurgical. Mi-ar fi de mare folos un nume.

Anda

acum 10 ani

buna, la institulul Paulescu, la piata 1 MAI, este dr Kaleshi, medic dermatolog care opereaza foarte bine. poti merge cu bilet de trimitere