Eruptie - pete rosii

Boli de piele

Postata de ica3 cu 15 ani in urma.

Buna Ziua!am si eu o mare problema...mi-au aparut in jurul gatului,pe piept desupra sanilor,pe picioare,pe maini niste pete rosi...nu ma mananca dar sunt foarte multe...acum 2 zile am fost la strand...apa nu era foarte curata dar am avut grija sa fac dus cand am plecat si imediat cum am ajuns acasa...aveti idee ce poate fii?mutumesc frumos.

Raspunsuri (2)

vlad26

acum 15 ani

Ar trebui sa mergi la medic sau completeaza o fisa medicala la care sa atasezi poza zonei respective si intreaba medii de pe site, care ofera consultatii online. Poate fi orice, mai ales o boala care se transmite daca eruptia a aparut din apa.

andrei178

acum 15 ani

Mergi la dermatolog, nu-i efort mare si nici n-ai sa-ti reprosezi mai tarziu daca nu te-ai dus! Poate nu sunt eu informata, dar din ce stiu sunt mii de tipuri de boli de piele si nu toate tratabile....mai ales daca nu te duci din timp. Consultatia dureaza 5 minute si apoi stai linistit ca stii ce trebuie sa faci. Pozele pot fi irelevante, orice specialist profesionist cere sa vada "pe viu" despre ce e vorba. Din stranduri se pot lua o multime de boli, nu vreau sa te speri, dar eu am avut o ruda care asa a luat un stafilococ de era sa-si piarda piciorul din cauza asta, ca nu s-a dus la timp.Sanatate!