enczema

Boli de piele

Postata de alexandru_vlnt cu 12 ani in urma.

buna ziua de vreo 4 zile mia iesit pe piele sub piept pe o portiune de 4 cm niste bubite care ma manaca, mam dat cu crema de galbenele si sa amelioarat doar putin. ce trebuie sa fac
daca trebuie pot trimite si o poza

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

medicul dermatolog va obiectiva leziunile, aspectul , dimensiunea, conturul , proeminenta sau nu;

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

se impune un consult dermatologic, deoarece termenul de bubita este foarte echivoc pt un medic, pe de alta parte dermatologia este o stiinta interdisciplinara, astfel incat foarte multe boli de piele sau boli interne pot avea o expresie pe piele; unele dintre ele necesita un examen de laborator local al pielii(microbian, micologic etc.)