eczema numulara

Boli de piele

Postata de elena900 cu 10 ani in urma.

BUNA SEARA.! AM O PATA OSIE DE FORMA OVALA LA NIVELUL SCALPULUI IN PARTEA DIN SPATE.MENTIONEZ CA NU DOARE,NU MANANCA SI NICI NU SE DESCUAMEAZA PIELEA.AM FOST LA UN MEDIC DERMATOLOG SI MI-A ZIS CA E DERMATITA DE CONTACT IAR ALT MEDIC A ZIS CA E ECZEMA NUMULARA.. IN PRIMA FAZA AM FACUT TRATAMENT 10 ZILE CU XYZAL SI SAMPON MEDIKET PLUS IAR DUPA O LUNA AM TRECUT PE MEDIKET SIMPLU. PENTRU ECZEMA NUMULARA CEL DE-AL DOILEA MEDIC MI-A DAT DERMOVATE SOLUTIE SA FAC TRATAMENT 2 SAPT. VINERI AM 2 SAPT.DE CAND FAC TRATAMENTUL SI NU SE VEDE NICI O AMELIORARE.V-AS RUGA DACA SE POATE SA-MI RECOMANDATI DVS.DACA UN TRATAMENT MAI BUN. SAU POATE AR TREBUI SA FAC O BIOPSIE CA ASA MI S-A SPUS CA DACA NU TRECE SA MERG PT. BIOPSIE.VA MULTUMESC!

Raspunsuri (1)

nicoleta

acum 9 ani

Mie mi s-a intamplat anul trecut cand m-am trezit initial cu mancarimi pe dosul palmei, urmate de eruptii care s-au transformat in basici, mai mici si mai mari pe degete si intre de am zis ca nu e adevarat, Si asta pentru ca aparent nu exista nicio cauza. Nu folosesc substante chimice, nu am stat in praf sau alti alergeni, nu am animale in casa, n-am facut nimic ca sa patesc asa ceva.
Credeam ca va dura cel putin 1 luna ca palma mea sa-si revina, fiindca arata oribil. Insa o vizita la dermatolog s-a dovedit cu noroc. Mi-a dat sa folosesc lotiunea de protectie de la Gloves In A Boottle. Sunt foarte multumit de aceasta lotiunea, la mine a functionat cu succes. O recomand.