E posibil sa am vreo boala piele la degetele picioarelor ?

Boli de piele

Postata de giani1234 cu 8 ani in urma.

Afectiunea persista de mai mult de un an, si cred ca a aparut dupa ce am taiat cu unghiera excesul de celule moarte de la doua degete alaturate de la picioar, insa nu se mai reface tegumentul, arata urat si e rigid. Mi se pare ca ar fi o afectiune, pentru ca alftel cred ca s-ar vindeca.

Va atasez o poza ca sa vedeti cum arata: in a doua poza - dupa ce indepartez celulele moarte tegumentul e alb deschis.: http://tinypic.com/r/ngysg1/8

Raspunsuri (1)

Dutescu Maria Dermatolog

acum 8 ani

Aveti probabil epidermofitie interdigitala.Dseara dupa spalarea picioarelor aplicati betadina si dupa uscare crema nizoral sau travogen Fierbe sosetele.Dr.Dutescu.