Dureri si ameteli din scalp

Boli de piele

Postata de AndreaO cu 8 ani in urma.

Buna ziua. pfu, nici nu stiu de unde sa incep , incerc sa fac un rezumat cat mai scurt, deci de 1 an si jumatate ma confrunt cu o problema pentru mine foarte grava, in crestetul capului am simtit in prima faza dureri, dar durerile nu erau foarte mari, simteam ca si cum imi impungea cineva crestetul capului cu un varf de ac. apoi in a 2a faza aveam ameteli mari, a fost o perioada in care s-a ameliorat starea aceasta dar dupa 2 3 luni iar apareau. aceleasi simptonme, ma "pipaiam" in cap sa vad totusi ce am de tot ma doare si ametesc, am simtit ceva bubite chiar in zona unde ma durea asa ca am consultat 2 dermatologi, 1 mi`a spuns ca e ceva ciuperca si am luat un tratament cu ceva picaturi nu mai stiu exact cum se numeau picaturile, am luat si antibitoic dar parca nu imi faceau bine ameteam si imi era rau , simptomele nu mi`au trecut, defapt treceau 1 luna si iar apareau, am facut RMN, totul a iesit bine, nu a fost nimic in neregula am facut radiografie la coloana. totul a iesit bine si la coloana. mi-am facut toate analizele, nu a iesit nimic in neregula, al 2 lea dermatolog mi`a zis ca e ceva nev si nu e nimic grav si ca am un scalp curat, deci nu stiu ce sa ma fac simptomele continua si am 22 de ani, nu mai suport acest disconfort, nu ma mai pot bucura de absolut nimic, ce pot sa am ? va rog ajutati-ma!! bubitele erau cateodata rosii, cateodata culoarea pielii.

Raspunsuri (1)

Maria2108

acum un an

Ai primit un raspuns la starile tale? Fix acceasi problema am inceput sa o dezvolt si eu