Doresc un tratament mult mai eficient pentru scabie?

Boli de piele

Postata de cu 5 ani in urma.

Este tratamentul pus de medicul dermatolog.
Am urmat tratamentul corect, dar reapare: dintr-o data, am pete roșii pe corp: femela depune oule , simt cum misca si apoi prurit intens.
Scarpinandu-le rămân bube și apoi pete maronii care nu trec. Mai ales la picioare.
Estetic este foarte urat. Mă confrunt de câte luni.
Nu știu de unde am luat scabia. Sunt asistent medical.
Dezinfectat tot, 95 gr spălare, în permanenta am un insecticid în casa și dau pe canapea și perna când mă așez.
Vreau un tratament mai bun pentru omorârea interna a insectei.
Mulțumesc

Raspunsuri (1)

Dia

acum 3 saptamani

Buna ! Poti impartasi te rog , cum ai rezolvat problema ? Ce ai facut ? A fost scabie ? Momentan sunt intr un proces in care efectiv nu stiu ce am , am tot fost la doctor , fara succes orice tratament . Astazi am facut iarasi teste pt alergii dar mi s a prescris si crema permethrin 5% pentru scabie . Ti as multumi daca ai putea sa impartasesti si cu mine evolutia problemei tale . Multumesc