Din ce cauza mi-a aparut basica albicioasa cu lichid sus la picior?

Boli de piele

Postata de nikolae37 cu 11 ani in urma.

In urma cu o luna mi-a aparut o basicuta sus la piciorul stang langa scrot care acum a devenit albicioasa cu lichid,mentionez ca in urma cu un an in locul respectiv pe o portiune mai intinsa am avut o roseata cu pete si care l-am tratat cu canesten,petele au disparut dar am aceasta mare problema acum,ce imi puteti recomanda?va multumim

Raspunsuri (2)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Sa mergeti la medicul dermatolog, ptr. dg. si trat. adecvat.

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

pana se sparge spontan puneti o compresa sterila deasupra pe care sa o fixati cu romplast analergenic, ca rama unui tablou, astfel ca basica sa respire prin tifon, apoi va ungeti cu triderm crema 1 tub la fiecare 12 ore si sa va masurati glicemia la un laborator.