descuamare piele in cavitatea bucala

Boli de piele

Postata de florin_vas cu 13 ani in urma.

buna ziua!
va rog sa ma ajutati in rezolvarea urmatoarei probleme:
- de mai multe luni in urma, am observat ca pielea din cavitatea bucala se descumeaza; acest lucru se observa mai ales dimineata, in momentul in care ma trezesc; am sperat sa treaca de la sine , dar din pacate nu s-a intamplat acest lucru;
multumesc anticipat!
Florin

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Ar putea fi o candidoza bucala. Nu este grav, dar mergi la medic pt diagnostic si tratament.

niku

acum 13 ani

as vrea un tratament pentru cosurile de pe fatza cine ma poate ajuta?:D va rog nu sunt mulate da sunt nasoale

eu

acum 12 ani

doamneee..nu mai spune una doua candida....nu e chiar asa..poate sa fie o sensibilitate la un anumit component din pasta de dinti..sper ex de la clorhexidina se intampla asa ceva..si eu patesc acelasi lucru doar cand ma spal cu pasta de dinti puternic mentolata...si nu am candida :| ce va grabiti sa va dati cu parerea daca nu stiti de ce apare, cand si daca are si alte leziuni..la candida trebuei sa ai niste pete albe pe mucoase.care culmea mai si ustura..asta ca tot sunt studenta la stoma..