dermatologie

Boli de piele

Postata de olimpiuuu cu 10 ani in urma.

buna ziua.ma numesc olimpiu am 24 de ani,de vro trei ani a inceput sa-mi cada parul din parte de sus dreapta a capului,la inceput aveam o pata mica in care imi cazuse parul aproximativ 1cm in timp a inceput sa se mareasca i ar apoi sa se intinga pana in partea din fata a parului deasupra frunti partea dreapta.trebuie sa mentionez k pierdere parului din zona respectiva nu este totala mai am cateva fire de par i ar pielea capului in zona respectiva este rosie si unflata uneori simt furnicaturi si o mancarime usoara.......am fost la mai multi dermatologi am urmat 2 tratamente de 2 luni....primul tratament cu sprei haringrov ,crema clotrimazol cel din urma clotrimazol si ceva preparat farmaceutic.va rog sa-mi sugerati un tratament sau sa-mi spuneti unde mi-as putea face analize din firele de par ramase si scalp pt a afla un diagnostic...va multumesc

Raspunsuri (1)

Sorina Matache

acum 10 ani

Incearca masca de par New Hair Natural. Este 100% naturala si ajuta la cresterea parului. Efectele se vad in timp, cam dupa 2-3 luni de folosire. Masca o poti gasi si la noi in Romania pe ekilibrium .ro