Dermatita

Boli de piele

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

asemanarile sunt cu dermatita atopica.Ce unguent imi recomandati? CEVA NATURAL DACA SE POATE.

Raspunsuri (7)

vlad26

acum 16 ani

Schema de tratament pentru dermatita este destul de complexa, nu cred ca exista tratament naturist care sa o vindece. Cel mai bine, iti recomand sa mergi la medicul dermatolog sa-ti ofere schema de tratament complexa.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

cum putem scapa de dermatita?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

DE 5 ani 6 indata ma confrunt cu dermatita atopica (cred) in toti acesti ani am fost al toti medici din tara ...am luat cele mai scunpre tratamente ....fiecare mi a zis tot altceva....eu am pe tot corpul si f f urate ...fac rana pe tot corpul fatza picioarel spate etc.tot...nu mai pot iesi nici din casa..de 6 ani indata imaginati va..nu mai pot...nici nu stiu ce sa ma incerc...vreau s incerc cu anticonceptionale...s vad ca undi medici mi au zis ca e o data cu pubertatea..dar nu cred ca dupa 6 ani tot pubertate e si e din ce in ce mai grav mai des mai multa...zi d zi am nu imi mai trece....am o perioada cand nu am tot corpul dar sunt f rare perioadele alea...am incercat si tratamente naturiste tot ce se poate...nu mai stiu ce s fac..ultimul lucru ar fi anticonceptionalele..acum nu stiu......

comentarii utilizatori

acum 15 ani

stii cineva ce se poate fac ecu dermatrita?

mihaela10976783

acum 15 ani

Draga Alina, sper sa te pot ajuta. Eu am la fel o neurodermita si ma supara ingrozitor, dar am gasit un tratament cat de cat bun. De trecut am inteles ca nu trece veac, dar daca te-ai nascut cu ea ai sanse ca dupa 30 ani sa se amelioreze. Cel mai important este sa iti mentii corpul implicit pielea foarte hidratata, deci poti exagera cu lichidele linistita. Eu am luat CETEBE(Vitamina C), ma spal cu produse speciale(gen ulei de soia) si la mine merge foarte bine Elocomul. Dar iti spun dupa ce am luat vitamina C am inceput sa am pielea mai frumoasa. Te pup si ma rog sa iti treaca, stiu cum e sa ai boala asta! Groaznic! Cu drag, Cristina

mihaela10976783

acum 15 ani

Am uitat sa mentionez ceva, trebuie musai sa raresti baile, pentru ca sensibilizeaza pielea :(.

mihaela10976783

acum 15 ani

Da stiu eu...nu putem scapa din pacate! Trebuie sa invatam sa traim cu ea! Cristina