dermatita seboreica

Boli de piele

Postata de lucyan4ever cu 14 ani in urma.

buna ziua!am fost intr-adevar asa cum ati spus diagnosticat cu dermatita seboreica,doctorita m-a pus sa-mi fac un set de analiza sa vada cauza,se pare ca sunt pozitiv la helycobacter.mi s-a prescris de catre doctorita dermato,tratament omeran+flagyl+azitrox,apoi pt pete crema de la ivatherm(ivadermaseb).as dori sa stiu daca e corect ce-mi administrez.sunt in a 2-a zi de tratament.va multumesc mult!

Raspunsuri (2)

Claudiu-Fabian

acum 9 ani

Tratament Dermatita Seboreica :

Rugaciune ,

Post ,

Sulf 5/mg.
Rezorcina 3/mg.
Metronidazol 10/tb. (tablete)
Alcool 700 100/ml.

(Se prepara numai cu prescriptie medicala in farmacii)

Indicatii : Aplicare cu un betisor de urechi in zonele afectate dupa agitare(ustura la aplicare(dupa caz).

Am scapat de 12 ani de creme cu cortip***azi care mai rau mi-au facut raspandind pe toata suprafata fetei scuamele.

Multumiti Maicii Domnului !

Cristi

acum 9 ani

Rugati.va lui Dumnezeu,apoi multumi.Ti si ascultati de El. Dumnezeu ne vorbeste prin Biblie.Dumnezeu sa va ajute!