dermatita seboreica?

Boli de piele

Postata de iusko18 cu 14 ani in urma.

buna va rog ajutatima am dermatita seboreica si de la ea mi se unge paru....am mers la dermatolog si mi sa dat tratamentd ar degeaba..

Raspunsuri (4)

Mary

acum 14 ani

fica mea foloseste de circa 2 saptamani samponul KERTYOL produs de firma DUCRAY,si au inceput sa apara primele semne bune .SUCCES!

iusko18

acum 14 ani

io am folosit nizoral sampon dar degeaba nui bun tot mai am si mi se unge paru,acuma ma spal cu dalin de copii si numai e asa uns si numai se vede asa de tare cojita dar totusi.....

sorina

acum 14 ani

Trebuie sa folosesti sampoane speciale pentru dermatita seboreica se gasesc in farmacii mai multe variante din pacate va trebui sa incerci mai multe pana vei descoperi care din ele iti merg. Oricum cu un sampon dermato-cosmetic trebuie sa te speli de 2 ori pe saptama (daca te speli mai des de atat folosesti un alt sampon ) trebuie lasat sa actioneze 5 minute. Deasemenea pentru dermatita seboreica trebuie sa eviti mancarurile condimentate si stresul acestea numaranduse printre factorii care iti agraveaza boala.
Nizoralul e foarte bun dar e posibil sa te fi iritat de la el si de aceea sa iti para ca e mai rau.

iusko18

acum 14 ani

da io nam avut coaja pe la frunte,radacina parului si acuma am si daca o rup ma ustura si se face la loc.......mia yis o farmacista ca e ceva ptr par dr costa 100 lei.... :(numai suport,mai bn e cand mori nu ai nimik din ce te vaita:((:((