DERMATITA ATOPICA

Boli de piele

Postata de ancatss cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

Exista un vaccin pentru dermatita atopica? Daca da care ar fi numele produsului si producatorul?

Va multumesc!

Raspunsuri (4)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Nu exista vaccin pentru dermatita atopica, care este o dermatita cronica cu baza ereditara si modificari imunologice.

ancatss

acum 11 ani

sa inteleg ca daca am primit un vaccin antirubeolic inainte de a ramane insarcinata acesta ar putea fi vinovat de declansarea bolii. boala s-a declansat imediat ce am nascut. ideea e ca de un an si jumatate tot primesc tratamente diverse de la medici fara nici un rezultat si starea mea se inrautateste pe zi ce trece. deci in disperare ma gandeam ca poate exista ceva ce ma poate ajuta.

Dermatita atopica

acum 11 ani

Dermatita atopica este chiar produsa de vaccinurile facute care incouleaza diversi microbi - chiar si pana la 6 microbi diversi simultan - intr-un organism lipsit de aparare la varsta frageta de 2-3 luni.
A cere un vaccin pt. dermatita atopica este ca si cum ai cere bataie de la cineva dupa ce te plangi ca esti batut prea des. Copii nevaccinati fac delos sau extrem de rar dermatita asa ca cauza nu este numai erditara ci este urmarea medicilor care va recomanda si va face vaccinele "obligatorii" care nu sunt de fapt nicidecum obligatorii ci benevole dar patogene, caci induc boli artificale in organismul copiilor.

gigi

acum 8 ani

esti cu capul daca consideri ca faci de la vaccinuri. Mergi si te trateaza.