De la ce pot aparea bube cu apa pe fatala copii

Boli de piele

Postata de Mirea Bogdan cu 10 ani in urma.

Buna ziua am si eu o intrebare va rog sa imi raspundeti cat mai repede, am un copil de 7 ani si de cateva zile i-au aparut pe fata bube care pe dedesubt au apa acum mai nou au inceput sa apara si in cap sunt gen carne vie acum il dau cu o crema ,se numeste Neopreol de la ce poate fi si ce trebuie sa fac ? Multumesc.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ar putea fi varicela. Este recomandat sa fie consultat de catre medicul de familie si, in caz de se infirma, de un dermatolog.

Mirea Bogdan

acum 10 ani

Nu are cum sa fie varicela el a avut dar cand era mai mic, a inceput prima data sa apara la gura la buza superioara chear langa nas dupa aceea a mai aparut cate una la barba, la gat, pe obraz si chiar si in cap sunt niste bube cu apa parca ar fi fript dar este ciudat faptul ca nu il mananca si nici nu il ustura. Noi avem doua pisici si ma gandesc ca aceasta ar fi cauza initial am crezut ca este alergic la floarea de tei pt ca a cules dar ma gandesc ca ar fi trebuit sa ii treaca de atata timp . Ce parere aveti? Multumesc!