cum pot scoate o alunita?

Boli de piele

Postata de larryssu cu 14 ani in urma.

am o alunita foarte mare in spatele urechii si as vrea sa ma scap de ea,sa o scot cumva...ma puteti ajuta?

Raspunsuri (3)

nicoleta

acum 14 ani

Trebuie sa mergi la un medic dermatolog sa te vada,deoarece alunitele pot sa fie periculoase sau nu.Acesti nevii pigmentari sint formatiuni tumorale benigne,si numai medicul decide daca est bine sau nu sa-i extirpam ,cauterizam.

alina

acum 14 ani

si eu am o alunita destul de mare in zona spatelui si am auzit ca sunt cancerigene.eu mi-am agatat-o din geseala si mi-a curs sange.este grav???sa-mi spuna cineva daca stie despre acest subiect ceva.

Timea Szabo

acum 14 ani

Si eu sufar de aceiasi problema.Din fericire pentru situatia mea am reusit sa localizez un domn pe nume Fabian Chira"Vraciul"-cum ii place sa se numeasca,care vindeca acesti negi intr-o maniera neconventionala dar care te ajuta sa scapi de aceasta chestiune definitiv si fara sa lase urme pe corp sau zona afectata.Daca vrei mai multe detalii iti las adresa mea de e-mail:[email protected] adresa nu o utilizez decat foarte rar si am postat-o pe aceasta aici din motive de siguranta.Fapt care poate ma va face sa iti raspund mai greu,dar o sa o fac in cele din urma.PROMIT