cum pot scapa de acnee?

Boli de piele

Postata de roberta.s cu 12 ani in urma.

Buna!
Ma lupt cu acneea de 2 ani de zile. Am fost la medicul dermatolog si m`a diagnosticat cu acnee chistica vulgara si mi`a prescris roacutane ... am urmat tratamentul timp de 6 luni de zile.. duapa acest tratament a fost super ok ...nu mai aveam cosuri pe fata si aveam fata foarte fina si luminata....dupa aproximativ 4-5 luni de zile mi`ai aparut dinou cosuri pe fata... am mers dinou la acel medic dermatolog si mi`a prescris dinou dar de aceasta data mai intai sotret de 10... iar dupa o luna de zile incepuse sa imi cresca doza .... acum e a 7a luna in care i`au sotret 20. acum i`au 100 de miligrame de sotret pe zi...
este normal? nu imi poate afecta ficatul? (nu i`au nici un fel de hepatoprotector) ce sa fac??
VA ROG AJUTATI-MA!!!

Raspunsuri (3)

ANONIM XXX

acum 12 ani

eu iti recomand Zynerit..este foarte bun in tratarea acneei.pe mine ma ajutat foarte mult.

Emma31781

acum 10 ani

Pastile pentru acnee -
http://track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid=adc***aec

Diana Stan

acum 10 ani

La mine a durat 8 ani de zile pana am gasit un tratament eficient, care sa m-a scapat de cosuri si puncte negre complet.

Tratamentul il am de la un medic foarte bun, care mi-a dat sa imi cumpar impotriva acneei creme pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai de la ( Tea Tree Oil ) de la Thursday Plantation.

Dupa cateva zile de folosire, efectul cremele a inceput sa apara, cosurile si punctele negre s-au uscat si treptat, am scapat de toata acneea.

Iti mai recomand sa schimbi sapunul normal cu un sapun organic pe baza de ulei pur de arbore de ceai pentru controlul eficient al excesului de sebum