Cum pot scăpa de bubițe ?

Boli de piele

Postata de Mnaddo cu un an in urma.

Buna grup , sunt in Italia de o săptămâna noaptea ma mănâncă corpul și ma scarpin ? Mi-a ieșit pe cot , picioare , mâini pe jos la talpa niște bubițe cu apa , ce pot lua de la farmacie din Italia uneori ? Sau ce ma poate ajuta ?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Simptomele descrise de dumneavoastra sugereaza o posibila infectie cu virusul varicelei sau herpes zoster, care provoaca aparitia unor vezicule cu lichid clar pe tot corpul. De asemenea, aceste vezicule pot fi semne si pentru alte boli. Este recomandat sa va adresati unui medic dermatolog pentru evaluare si tratament adecvat.

Va recomandam sa va programati la un medic dermatolog: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Varicela-si-zona-zoster/varicela-varsat-de-vant-infectie-contagioasa_649
sfatulmedicului.ro/Varicela-si-zona-zoster/veziculele-leziuni-tegumentare-cu-continut-lichid-basica-cu-lichid_1399